Cégünk vállalja Épületek, lakások, házak teljes burkolását, csempézését.
Ahhoz, hogy a burkolat hosszú távon megőrizze a szépségét, ellássa funkcióját tisztában kell lennünk bizonyos szempontokkal, melyeket a ragasztóanyag megválasztásánál figyelembe kell vennünk.
1. Hol található a burkolandó felület. Kültérben, vagy beltérben.
Vannak olyan ragasztók, melyek csak beltérben használhatóak és vannak olyan burkoló anyagok amik szintén csak beltérben használhatóak. Ha nem fagyálló a kültéri burkolat anyaga és a ragasztó sem, mellyel dolgozunk, a hideg meleg és a víz hatására szét fog jönni, illetve fagyni a burkolatunk.
Nyáron a nagy melegben, ugyan ez a probléma is elő jöhet, mikor 40-50 fokos lesz a burkolat, majd jön egy zápor és hirtelen lehűti. Ha nem megfelelően választjuk ki a burkoló anyagot és a hozzá szükséges segédanyagokat a hőtágulás miatt a burkolatunk szétjön.
2. Fontos a burkolat helyzete.
Vannak függőleges és vízszintes burkolatok. Függőlegeset falra szoktuk tenni, vízszinteset aljzatra. Itt csak egy két ragasztó anyag van ami nem jó a falra, amik általában folyékonyak, a többi jó, és még meg kell határoznunk, hogy a falon lévő burkolatot milyen terhelésnek tesszük ki.
3. Meg kell nézni milyen az aljzat anyaga.
Ez azért fontos, mert van olyan eset, mikor alapozni kell előtte. Gipszkarton lapokat, illetve a gipszet tartalmazó vakolatokat minden esetben alapozni kell burkolás előtt.
4. Folyik -e víz a burkolatra.
Olyan ragasztót kell választani, melyek a nagy mennyiségű víz terhelését elbírják.
5. Burkolat milyen anyagból van.
Vannak olyan burkoló anyagok, melyek a vizet jobban szívják, azokhoz általában bármilyen ragasztó anyagot lehet használni. Vannak a mázas kerámia burkolatok, melyeknek a vízfelvétele majdnem nulla, azokat csak flexibilis ragasztóval ragasztózhatóak.
6. Milyen terhelés éri a padlóburkolatot.